22/03/2019 ΦΟΒ - ΟΜΗΡΟΣ 77-64 (ΑΝΔΡΩΝ)

Στο κατάμεστο Βόυρειο την Παρασκευή το βράδυ το ανδρικό τμήμα του ΦΟΒ πέτυχε μεγάλη νίκη εναντίον του αήττητου και πρώτοπόρου   Ομήρου  μία αγωνιστική πριν την κανονική διάρκεια της σεζόν. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και στις δύο πρώτες περιόδους επικράτησε το άγχος και από τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα να πηγαίνουν μαζί στο σκορ μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 3 δεκάλεπτο όμως το σκηνικό άλλαξε αφού η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με στοχευμένη άμυνα κατάφερε να φύγει στο σκορ με διαφορά που έφτασε και τους 15 πόντους. Μέσα από καλές συνεργασίες έβαλε ωραία καλάθια και σε συνδυασμό με τη δυναμική του άμυνα πραγματοποίησε πολλά κλεψίματα και ωραίους αιφνιδιασμούς. Και στο 4ο δεκάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε αφού κράτησε τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επάξια που τον έφερε στην 1 θέση του πρωταθλήματος για την κανονική σεζόν καλύπτοντας ταυτόχρονα και την διάφορα του πρώτου αγώνα που είχαμε χάσει με 89-85 στα Καμπόχωρα. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ομήρου, άλλα κυρίως τα παιδιά του ΦΟΒ γιατί έδειξαν ότι και φέτος έχουν τον πρώτο λόγο την κατάσταση του πρωταθλήματος. Ακολουθεί το τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου στα Καμπόχωρα με το δυνατό ΝΟΘ στις 13/4.

Δεκαλεπτα: 19-18, 16-16, 20-08, 22-22

ΦΟΒ (Αμέντας - Καραπουρνος) :Ρόκας 14(1), Λαμπρινουδης 7(1), Πνευματικουδης , Λεγατος 13, Πατελίδας 9, Παρμενίδης, Γιαννακός, Μυτιληνου 23, Κοκκινάκης, Γεωργιάδης 10(2), Αργυρούδης, Κουντουριάδης 1

Ομηρος (Μπόλιας) Ζυγούρας 4(1),Μοσχούρης 2, Τσιριγώτης 5(1), Σιμιτσάκης, Φεγκουδάκη 14(3), Χατζηλαμπρου Μαρ, Χατζηλαμπρου Εμ 23(5), Μακρίδης 4, Ανδρεάδης, Αποστολίδης 7(1), Χαμέτης 3, Μιχαλιός 2

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr