8/1 (ΓΥΝΑΙΚΩΝ) ΑΙΓΕΑΣ - ΦΟΒ 43 -35

Την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες του ΦΟΒ στο ντεμπούτο τους για το 2017 απο την ομάδα του Αιγέα με σκορ 43-35. Παρ'όλο το τσουχτερο κρυο αρκετος κόσμος βρέθηκε στο Κλειστό της Χίου για να δει απο κοντά ένα παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και με ομορφες φάσεις. Χαρακτηριστικά, για τα κορίτσια του Κ. Αμέντα έπαιξαν ένα εξαίσιο 1ο ημίχρονο με δυνατή άμυνα και "έξυπνες" δημιουργίες, δείχνοντας εικόνα νικητή και φτάνοντας την διαφορά στο +12. Στην επανάληψη όμως οι αθλήτριες μας "πάγωσαν" και άφησαν τον καλό τους εαυτό στα αποδυτήρια. Η ομάδα του Αιγέα εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις αδυναμίες μας και κατάφεραν να καλύψουν την διαφορά  όπου έφτασαν στο +8 λιγο πριν το τέλος. Πραγματικά παρ'ολο που ο ΦΟΒ αγωνίστηκε μονο με 7 παίχτριες λόγο των διακοπων έδειξε εικόνα ακρως ανταγωνιστική και σίγουρα στο μέλλον θα μας εκπλήξει ευχάριστα. Συγχαρητήρια στα κορίτσια του Αίγεα  και στα δικά μας, γι αυτο τον σπουδαίο αγώνα!

Δεκάλεπτα: 8-11, 5-12, 13-7, 17-3

ΑΙΓΕΑΣ (Κ. Γιασεμής): Άγκο 5, Φιλιππάκη 6(1), Κρουσουλούδη 5, Καρούση 9, Γιασεμή 15 (1), Τριανταφυλλάκη 2, Κάβουρα, Κλιματσάκη, Λοϊζου

ΦΟΒ (Κ. Αμέντας): Τσίμηλα 4, Ζαννάρα 16, Πύρρου 7, Μπατή 2, Λιβανού 6, Κατσάλα, Κωνσταντίνοβα, Τετώνη, Μαθιούδη Μ, Μαθιούδη Α,

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr