(ΑΝΔΡΙΚΟ - ΚΥΠΕΛΛΟ) ΦΟΒ-ΒΑΟΛ 65-101

Βαριά ήττα γνώρισε το ανδρικό μας τμήμα από  το αντίστοιχο του ΒΑΟΛ χθες στο Βούρειο με 65-101. Οι αθλητές μας μπήκαν ζεστά στα πρώτα λεπτά αλλά η πολύ δυνατή ομάδα του ΒΑΟΛ  μετά ανέβασε ρυθμό και πιάνοντας υψηλή απόδοση βρέθηκε γρήγορα μπροστά στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει 15-24 και η ανάπαυλα να μας βρίσκει πίσω στο σκορ με 31-49. Η απουσία του ΛΕΓΑΤΟΥ (λόγω τραυματισμού), ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ (επιστρέφει την νέα χρονιά) και οι γρήγορες αποβολές των ΡΟΚΑ και ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ (με 2 αντιαθλητικά φάουλ) στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε στο γήπεδο αφού δεν υπήρχαν λύσεις στην περιφέρεια. Αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος και με ένα ρεσιτάλ τρίποντων 16! έφθασε την διαφορά  στο τελικό 65-101. Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΒΑΟΛ για την νίκη και καλή συνέχεια στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής. Πλέον έχει μείνει ένα παιχνίδι για να τελειώσει ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος πλέον με την ομάδα του ΝΟ.ΘΥΜΙΑΝΩΝ στις 15 Δεκεμβρίου στην έδρα μας.

Δεκάλεπτα: 15-24, 16 - 25, 13-31, 21-21.

ΦΟ Βροντάδου (Αμέντας - Καράπουρνος) Ρόκας 6, Λαμπρινούδης 4, Πνευματικούδης 2, Πατελίδας 11, Παρμενίδης, Γιαννακός 3, Κουντουριάδης, Νακόπουλος 3, Γεωργιάδης 13(2), Βλάττας 4(1), Μυτιληνού 19.

ΒΑΟΛ Χίου  (Βουλικας) Σαμιώτης 10, Σερέπας, Ανδρουλάκης 14(2), Σουλίκας 8(2), Φουντουλάκος 5(1), Κουτσαντωνάκης 4, Καραφαντής 17(4), Τσουρής 12, Κουϊμτζής, Τροβάς 12(2), Σουλινάρης 3(1), Κωνσταντινάκος 16(4).

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr