Ανδρών: ΦΟΒ - ΑΙΓΕΑΣ 71 – 49

Τελευταίο παιχνίδι για την κανονική σεζόν για το σωματείο μας και εύκολη νίκη για το ανδρικό μας τμήμα εναντίον της αντίστοιχης ομάδας του Αιγέα. Η ομάδα μας που αγωνίστηκε χωρίς τον ΚΑΡΥΔΑ, στο 1ο ημίχρονο έχοντας πολύ χαμηλά ποσοστά ευστοχίας έμεινε πολύ χαμηλά στο σκορ με τον πίνακα στο ημίχρονο να δείχνει 27- 26  υπερ του ΦΟΒ.   Στο δεύτερο ημίχρονο  ανεβάζοντας ρυθμούς σε άμυνα και επίθεση και βάζοντας στο 3ο δεκάλεπτο τρία συνεχόμενα τριποντά ανεβάσαμε την διαφορά στους 10 πόντους, στην συνέχεια κυρίως  σε transition game φθάσαμε στο τελικό 71-49. Τέλος της κανονικής περιόδου οπού μας φέρνει στην 3 θέση και αναμένουμε τον αντίπαλο μας για την ημιτελική φάση οπού κατά πασά πιθανότητα θα είναι ο ΒΑΟΛ. Ευχαριστούμε την ομάδα του Αιγέα για τη διευκόλυνση που μας έκανε για την διεξαγωγή του αγώνα χθες και όχι Σάββατο που ήταν ορισμένος αφού σήμερα το βραδύ αναχωρεί το εφηβικό μας τμήμα για το πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων.

Τα δεκάλεπτα 13-13, 14-13, 23-12, 21-11

ΦΟΒ( Αμέντας - Καράπουρνος): Κιρκινέζης  10(1),  Καρυτης 3(1),  Φραγκομίχαλος 2,  Λεγάτος 7, Πατελίδας 6, Λεωδης, Γιαννακός 9, Παππάς, Κοκκινακης 2 , Στεφάνου 7(1,) Αργυρούδης 15 (1),Καραβοκυράκης9

Αιγέας : (Γιασεμής) : Φουντουλάκος ,  Σερέπας , Τσιλίμης 6, Φωτεινός 1,  Κώσταλος 17(1), Βαγιάνος 11(2), Αχαμνός 2,  Μαρδάς 1, Γεωργαντάς 10, Πρέντι, Τσατσαρώνης, Κουγιούλης 1.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr