(ΑΝΔΡΩΝ - ΚΥΠΕΛΛΟ) ΦΟΒ - ΟΜΗΡΟΣ 57-74

Ήττα - αποκλεισμό γνώρισε το τμήμα μπάσκετ του ΦΟΒ για το θεσμό του Κυπέλλου απο τον Όμηρο Καλλιμασιάς με σκορ 57-74. Η ομάδα μας με αρκετά επιθετικά λάθη και χωρίς ψυχικά αποθέματα στην άμυνα δεν μπόρεσαν να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις του αγώνα, όπου η αντίπαλη ομάδα το εκμεταλεύτηκε και προηγήθηκε απο το 1ο δεκ. Στην επανάληψη με ατομικές ενέργειες του Δ. Καρύδα 16(2) και του Σ. Λεγάτου 17(2) πλησιάσαμε στο σκορ στο +9. Αλλα δυστυχώς το κακό 1ο ημίχρονο δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης. Η ομάδα μας συγεκντρώνεται πλέον στο Πρωτάθλημα, όπου το άλλο Σάββατο 28/11 αντιμετωπίζει για την 5η αγωνιστική, τον ΒΑΟΛ στο Βούρειο και ώρα 19:30.

Δεκάλεπτα: 13-20, 14-24, 17-12, 13-18

ΦΟΒ (Κ.Αμέντας): Κοιναρης, Στεφανου, Πνευματικουδης, Λέγατος 17(2), Κέλογλου 4, Μυλωνας 5, Γιαννακος 5, Κωστακης 2, Καρύδας 16(2), Σταικος, Υπτζογλου 4, Γραικος 4

ΟΜΗΡΟΣ (Δ. Μπόλιας): Τριτακης 2, Μοσχουρης 6, Λαμπρινουδης, Καρουσης 2, Φεγκουδακης 1, Κουιμτζης 13, Μακριδης, Τσουρης 15(1), Αλεξακης, Φουντουλακος 11(2), Μενδωνης 24, Μαμαλης

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr