(ΑΝΔΡΩΝ) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΦΟΒ 36-79

Αήττητο  συνεχίζει στην  πρώτη κατηγορία Χίου το ανδρικό μας τμήμα όπου χθες το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Χίου νίκησε την φιλότιμη ομάδα του Πανεπιστήμιου με 36-79. Για ακόμη ένα παιχνίδι η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα νωθρά με το Πανεπιστήμιο να προηγείται με 0-5 στην συνέχεια όμως οι πρωταθλητές βρήκαν τα πατήματά τους και τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 10-20. Ίδια εικόνα και στο 2 δεκάλεπτο με αρκετά λάθη στην επίθεση χαμένα εύκολα λέει που  έφερναν εκνευρισμό. Αμυντικά βρισκόμασταν σε καλή μέρα αφού είχαμε δεχτεί μόνο 18 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε από την αρχή δυνατά περιόρισε τα λάθη και έβαλε εύκολα καλάθια κυρίως σε tranzition επιθέσεις, με πολύ καλή αμυνα κάνοντας ένα επιμέρους 18-44.

Δεκαλεπτά:  10 - 20, 08-16, 07-22, 11-22.
Πανεπιστήμιο (Τσαρδακας): Μοσχος 7, Φιλιππίδης 3(1), Μπαγιωκας 10(2), Δερβος, Χαλκιτης, Ντεμιρης, Πλατης 2, Αδάμ, Παπαδημητρίου 2, Γραβανης 10,  Ρουπας 2, Γρηγοριαδης.
ΦΟΒ(Αμεντας - Καραπουρνος) : Ρόκας 11, Λαμπρινουδης 9(1),  Πνευματικούδης 2, Λεγατος 21(1), Πατελιδας 10, Παρμενίδης 9, Γιαννακος 3, Καρυτης Νακοπουλος 4, Γεωργιάδης 10(2), Κοκκινακης, Λεωδης.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr