(ΑΝΔΡΩΝ) ΒΑΟΛ - ΦΟΒ 62 - 65

Αήττητος παραμένει ο ΦΟΒ στο Πρωτάθλημα Ανδρών, καθώς επικράτησε πριν λίγο στο Βούρειο, του ΒΑΟΛ με σκορ 62-65 για 4η αγωνιστική. Στροφή 180 μοιρών για τους παίχτες του Κ. Αμέντα απο το παιχνίδι κυπέλλου με τον Όμηρο καθώς παρουσίασαν εξαιρετική εικόνα καθόλη την διάρκεια του παιχνδιού. Το ματς ήταν ντέρμπι απο το 1ο λεπτό, όπου το περισσότερο χρονικό διάστημα η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά οι 2 ομάδες πήγαιναν πόντο - πόντο αλλά η καλή άμυνα, οι αποτελεσματικές επιθέσεις,  και  με τα αμυντικά ριμπάουντς καταφέραμε και πήραμε το ροζ φύλλο αγώνα. Αξιοσημείωτο του αγώνα, τα σκληρά όχι απο μας,  μαρκαρίσματα που επετράπησαν απο το διαιτητικό δίδυμο. Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες γι' αυτο το εκπληκτικό μάτς. Επόμενος αγώνας του Ανδρικού είναι το άλλο Σάββατο 5/12 με τον Όμηρο Καλλιμασιάς στις 19:30 στο Βούρειο για την 5η αγωνιστική.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  16-20,  15-12, 17-17, 14-16

Διαιτητές: Συμιακάκης - Αναστασάκης.

ΒΑΟΛ (Π. Βούλικας): Αλεξανδράκης 4, Κωνσταντινάκος 10 (1), Τσιριγώτης 3(1), Σουλίκας 9, Καραμάριος 7, Χατζηλάμπρου 9 (1), Νακόπουλος 4, Τροβάς 12(2), Σκούρος 2, Μιχαλιός 2

Φ.Ο.Βροντάδου (Κ. Αμέντας): Λεγάτος 14 (2), Κέλογλου 4, Μυλωνάς 15 (4), Γιαννακός 4, Γραικός 4, Καρύδας 13(1), Σταϊκος 2, Κωστάκης 6, Στεφάνου, Πνευματικούδης, Υπτσόγλου

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr