(ΕΦΗΒΩΝ) ΑΊΟΛΟΣ ΛΈΣΒΟΥ - ΦΟΒ 74-58

Δίκαιη ήττα για την εφηβική μας ομάδα από την πρωταθλήτρια ομάδα Λέσβου Αίολο σήμερα το μεσημέρι στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο Νεάπολης. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι προηγούμενη στο σκορ όπου και το τελείωσε με επιμέρους σκορ 14-15 υπέρ της. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η γηπεδούχος αρχίζοντας να βάζει μεγάλα σουτ κυρίως έξω από 6, 75 προηγήθηκε με διαφορά 10 πόντων με την ομάδα μας από την άμυνα να βρίσκει ενέργεια και να μειώνει το σκορ στους 5 πόντους στο ημίχρονο. Το ίδιο σκηνικό και στο 3ο δεκάλεπτο με τον Αίολο να φεύγει στο σκορ και με την ομάδα μας να μειώνει στους 3 πόντους. Φθάνοντας στο σημαντικό 4ο δεκάλεπτο όπου μέχρι το 34 ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με την διαφορά να κυμαίνεται από 2-5 πόντους. Εκεί με ένα φοβερό ντεμαραζ τρίποντων (5 συνεχόμενα) η ομαδα της Λέσβου έφθασε στην δίκαιη επικράτηση Το τελικό σκορ αδικεί την ομάδα μας αφού βρήκαμε και την αντίπαλη ομάδα σε εκπληκτική μέρα με ποσοστά ευστοχίας που έσπαγαν νεύρα (12 εύστοχα τρίποντα), ενώ σίγουρα έπαιξε ρόλο και η κούραση του ταξιδιού αφού τα παιδιά ουσιαστικά έπαιξαν με σβηστές της μηχανές στο τέλος. Συγχαρητήρια στην ομαδα του Αιόλου για την νίκη και στα δικά μας παιδιά για την προσπάθεια. Δύσκολο πλέον το έργο της πρόκρισης μας αφού πρέπει ο Πολυκρατης Σαμου να κερδίσει τον Αίολο και εμείς αντιστοίχως αυτό το Σάββατο τον, Πολυκρατη στην Χίο.

Δεκάλεπτα: 14-15, 23-17, 20-22, 17-04

Αίολος Μυτ.(Γιαννίκος) Συνοδινός 19, Γεωργαντάς 2, Πλακωτάρης 2, Μισαηλίδης Γ, Μισαηλίδης Λ 13 (1), Γιαννίκος 21 (6), Κουτσούμπας 17 (5), Χασαπάκης, Στρίγκος ,Πέρος, Τεντολούρης

ΦΟΒ (Αμέντας) Κιρκινέζης 19(2), Καρύτης Φ, Τριπολίτης 11 (1), Τσεσμελόγλου, Στείρος Ε. 7, Αχλαδίτης, Φραγκομίχαλος 4, Καρύτης Κ , Μαμαλής 17, Ζαρκάδας, Λεώδης, Γανιάρης

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr