(ΕΦΗΒΩΝ) ΦΟΒ - ΒΑΟΛ 70-58

Νίκη τίτλου για το τμήμα εφήβων του ΦΟΒ επικρατώντας νωρίς το απόγευμα του πολύ ανταγωνιστικού ΒΑΟΛ με σκορ 70-58 στο κατάμεστο Βούρειο. Οι 2 πρωτοπόρες ομάδες του Πρωταθλήματος παρουσίασαν ένα παιχνίδι πολυ υψηλού επιπέδου που στο τέλος έφερε νικητή την ομάδα μας και μένοντας μόνος πρώταο ςστην Βαθμολογία. Τα παιδιά του Κ. Αμέντα προηγήθηκαν απο το 1ο λεπτό στο σκορ με πολλα περιφερειακά σουτ. Στην επανάληψη ο ΒΑΟΛ προσπάθησε αλλα οι περσινοί πρωταθλητές έπαιξαν με ψυχή και με καλή άμυνα καθάρισαν το παιχνίδι και μ'ένα πόδι πάνε για το Back2Back πρωτάθλημα εφήβων.  Ο Φιλοπροόδος Όμιλος Βροντάδου την νίκη αυτή την αφιερώνει στον μεγάλο αρχηγό, πρότυπο για όλους τους αθλητές μας, Μανώλη Στείρο 12π.  οποίος έπαιξε τραυματίας όλη την χρονιά και στο πιο κρίσιμο παιχνίδι έδωσε όλα του τα ψυχικά αποθέματα για την νίκη. Συγχαρητήρια σε όλους.... Και την άνοιξη η κούπα θα είναι στον Βροντάδο....

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 42-30, 54-45, 70-58.

Διαιτητές: Κοντίλης - Συμιακάκης.

ΦΟΒ (Αμέντας) Κιρκινέζης 18(1), Καρύτης, Τριπολίτης 18(2), Τσεσμελόγλου, Στείρος 12, Λεώδης 3(1), Φραγκομίχαλος 8(2), Μαμαλής 11, Γανιάρης, Λυμπέρης, Ζαρκάδης.

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης) Παπαγιαννάκης 9, Μαμουνής, Ιατρουδέλλης, Χριστοβασίλης 10(1), Χιωτέλλης 6, Σαρρής, Χωριανόπουλος 11, Ντούλης, Πούλος, Παπαδόπουλος 14(2), Αγγελής 8, Καλαμπόγιας.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr