ΦΟΒ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 76-71

Ιστορική νίκη εντός έδρας πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στην ομάδα του Τελεθριακού με σκορ 76-71 που  έφερε και μαθηματικά την παραμονή στην κατηγορία της Γ΄ Εθνικής και παράλληλα τον υποβιβασμό της αντίπαλης ομάδας στις τοπικές κατηγορίες της ΕΣΚΑΣΕ. Οι παίκτες του Φιλοπρόοδου μπήκαν από την αρχή αποφασισμένοι να φέρουν την πολυπόθητη νίκη αλλά το ίδιο ακριβώς ήθελε και ο αντίπαλος. Ο Τελεθριακός έβαλε δύσκολα στον Φιλοπρόοδο ιδίως στον 4ο δεκάλεπτο που πέρασε μπροστά με 6 πόντους διαφορά 3 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Εκεί όμως ήρθε ο έκτος παίκτης του Φιλοπρόοδου, ο κόσμος του, που έδωσε ώθηση στα πόδια των παικτών να πέτυχουν μια ιστορική ανατροπή και ο νεοφώτιστος Φ. O. Β. να παραμείνει στις Εθνικές κατηγορίες. Ευχαριστούμε τον κόσμο και όλους όσους βοήθησαν γι αυτήν την επιτυχία!!!