(ΓΥΝΑΙΚΏΝ) ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΑΡΜΟΛΙΩΝ - ΦΟΒ 33-66

Εύκολο απόγευμα  για το γυναικειο μας τμήμα απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα των ΑΡΜΟΛΙΩΝ.  Η  ομάδα μας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνιδι εμφανίστηκε στο γήπεδο  στο γηπεδο με 5 γυναίκες 1 νεάνιδα και 6  κορασιδες.  Τα κορίτσια μπήκαν δυνατά στον αγώνα και με μια μικρή χαλάρωση λίγων λεπτών στην άμυνα πήγαμε στο ημίχρονο προηγούμενοι με διαφορά 20 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκινήσαμε καλά στα πρωτα λεπτά αλλά ανέβασαμε την πίεση στην άμυνα και κάναμε ένα επιμέρους σκορ 8-24 με το τελος αυτού να βρίσκει τις μικρές μας αθλήτριες στο παρκέ οι οποίες συνέχισαν και σχεδόν όλο το 4 δεκάλεπτο και να δείχνουν ότι σιγά σιγά μπορούν να ανταπεξελθουν σε αγώνες μεγαλύτερων κατηγοριών. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια.
Δεκαλεπτα :11-19, 02-14, 08_24, 12-09.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΑΡΜΟΛΙΩΝ (ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ) :  Ξυδα Δ 13, Τζουμα, Δημητουλη 2, Μπακουλη 4, Ξυδα Σ, Κατσορη 8, Κασαμπα 6.
ΦΟΒ : (ΑΜΕΝΤΑΣ - ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΑΔΗΣ)Οικονόμου Α 3, Σπαρταλη 2, Μαργαριτη 22 (2), Κατσαλα 7, Καραμανη Σ, Οικονόμου Θ, Μπατη 15(3), Καραμανη Α , Μαθιουδη  5, Μαρκις , Λιβάνου 4, Μπακλη 8.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr