(ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) ΦΟΒ - ΒΑΟΛ 60-45

Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμειναν οι Κορασίδες μας μετά την σημαντική νίκη επι του ΒΑΟΛ χθες το απόγευμα με σκορ 60-45 στο Βούρειο. Εύκολο ξεκίνημα για τα κορίσια μας, μπαίνοντας δυνατά απο το 1ο λεπτό με εξαιρετικές συνεργασίες στην επίθεση και αμέτρητα μπλοκ στην άμυνα. Στην επανάληψη το ίδιο μοτιβό, όπου η Coach Ξ. Μαργαρίτη δοκίμασε διάφορα σχήματα και η αντίπαλη ομάδα το εκμεταλλεύτηκε για λίγα λεπτά αλλά δεν μπόρεσε να αντιδράσει παραπάνω, όπου στο τέλος η εμπειρία των κορτσιών μας έδειξε χαρακτήρα και πήρε το ροζ φυλλο αγώνα. Απο την ομάδα μας ξεχώρισαν η "τριπλέτα"  Μ. Μπατή 16, Ε. Φαφαλιού 15 και Α. Μαθιούδη 15(1). Συγχαρητήρια στις μικρές μας και η φετινή υπερπροσπάθεια έπιασε κόπο και αναμένουμε μονο νίκες μεχρι το τέλος του πρωταθλήματος για την τελική κατάταξη.

Δεκάλεπτα: 19-07, 30-27, 50-35, 60-45.

ΦΟΒ (Ξ.Μαργαρίτη) Δάνδουλα 6, Σπάρταλη, Φαφαλιού 15, Μαθιούδη 15(1), Πολίτη, Πατέτσου 2, Μπατή 16, Κγιάση, Χρήστου 2, Σκιαθίτη, Κυπριάδη 2, Καραμανή 2

ΒΑΟΛ (Γ.Σαμιώτης): Α. Νεαμονίτη, Β. Βούλγαρη, Σουλίκα 5, Α. Βούλγαρη 19, Στουπάκη 2, Π. Νεαμονίτη 4, Χαρίτου - Φραγκάκη, Χριστοβασίλη 2, Αναστασάκη 13, Μαθιούδη, Μαυριάνου

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr