(ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) ΒΑΟΛ - ΦΟΒ 45 - 48

Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε η ομάδα Κορασίδων του ΦΟΒροντάδου, επικρατώντας σε παιχνίδι ντέρμπι όπως εξελίχθηκε του ΒΑΟΛ με σκορ 45- 48. Οι μικρές μας, (μόνο μικρές δεν ήταν στην ψυχή) παίζοντας εκπληκτική άμυνα και δίνοντας ρυθμό στην επίθεση καταφέραν και προηγήθηκαν στο ημίχρονο +4. Κάποια λάθη στην επανάληψη και οι χαμένες βολές έφεραν την αντίπαλη ομάδα κοντά στο σκορ. Το καθαρό μυαλό όμως και η εμπειρία των κοριτσιών απο μεγαλύτερες κατηγορίες έφερε αυτη την σημαντική νίκη. Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των 2 ομάδων για τον όμορφο αγώνα. Επόμενος αγώνας Κορασίδων είναι Κυριακή 29/11 με τον Όμηρο στις 12:30 στο Φαφαλίειο Στάδιο Βροντάδου.

Δεκάλεπτα: 15-13, 23-27, 35-38, 45-48.

ΒΑΟΛ (Βούλικας) Φιλιμάκη, Νεαμονίτη, Μουτάφη 17(1), Χαλλιορή 11, Α. Βούλγαρη 2, Β. Βούλγαρη 5, Φόρου 10(1), Καραμανή, Μπερμπέρη, Στουπάκη, Σαλλιάρη.

ΦΟΒ ( Μ. Κατσάλα ) Οικονόμου 4, Ζαννίκου 6, Φαφαλιού, Μαθιούδη Α, Χούλη Μ, Αρμενάκη, Μπατή 18(1), Φραγκομίχαλου, Μαθιούδη Μ 10, Ντανάι 8, Κυπριάδη 2, Χούλη Κ.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr