7/5 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) ΟΜΗΡΟΣ - ΦΟΒ 37-51

Εύκολη νίκη για την ομαδα Παγκορασίδων του ΦΟΒ στον προτελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος επικρατώντας του αξιόλογου Ομήρου Καλλιμασιάς με σκορ 37-51 στα Καμπόχωρα.  "Φουριόζοσες" μπήκαν οι μικρές μας κάνοντας το +15 στα πρώτα λεπτά του αγώνα με όμορφες φάσεις και γρήγορο παιχνίδι. Στην συνέχεια παρόμοια εικόνα με ίσως κάποια λάθη στην άμυνα κυρίως στο low post. Στην επανάληψη ήρθε και  η αναλογη χαλάρωση και το μοίρασμα χρόνου συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες μας παρουσιάζοντας καλή εικόνα μέχρι το τέλος. Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των 2 ομάδων, συνεχίζουμε τις δυνατές προπονήσεις!

Δεκάλεπτα: 6-15, 9-14, 9-12, 13-10

ΟΜΗΡΟΣ (Α. Στακιάς): Βαβυλουσάκη, Ανδρεάδη 9, Γιακουμή, Παγούδη, Στακιά Ε. 8, Μαμάκου, Παναγιωτάκη 9, Θεριουδάκη, Στακιά Α. 15

ΦΟΒ (Μ. Κατσάλα): Διακογιωργάκη 2, Σπάρταλη 4, Φαφαλιού 2, Μαθιούδη Α. 4, Χούλη 2, Αρμενάκη , Μπατή 18(1), Πολίτη, Μαθιούδη Μ. 14, Κυπριάδη 4

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr