(ΑΝΔΡΩΝ): ΑΙΓΕΑΣ – ΦΟΒ 60 – 82

Εύκολη νίκη για το ανδρικό μας τμήμα εναντίον της αντίστοιχης ομάδας του Αιγέα σε έναν αγώνα που συγκέντρωσε αρκετό κόσμο στο κλειστό γυμναστήριο της Χίου. Η ομάδα μας στο 1ο δεκάλεπτο μπήκε νωθρά και παίζοντας άνευρα στην ζώνη, επέτρεψε στην ομάδα του Αιγέα το εύκολο passing game και την επικράτηση στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-15. Στην συνέχεια η ομάδα και γυρίζοντας ο coach την άμυνα σε man to man, ανεβάζοντας τους ρυθμούς σε άμυνα και επίθεση επικράτησε κατά κράτος σε όλες τις κατηγορίες και παίζοντας όμορφο μπάσκετ κυρίως σε transition game έφθασε στην δίκαιη επικράτηση σε όλα τα υπόλοιπα δεκάλεπτα. Τέλος του α΄ γύρου που μας φέρνει στην 2η θέση του πρωταθλήματος με 6 νίκες και 1 ήττα. Η ομάδα μας θα συνεχίσει και τις γιορτές τις προπονήσεις επιδιώκοντας έναν ακόμα καλύτερο ΦΟΒ στον δεύτερο γύρο.

Τα δεκάλεπτα 17-15, 10-21, 15-19, 18-27.

Αιγέας : (Γιασεμής – Γιασεμη) : Φουντουλάκος 2, Σερέπας 4(1), Τσιλίμης 2, Φωτεινός 11 (2), Κώσταλος 18, Βαγιάνος 2, Δαμηλάκης 2, Μαρδάς 12, Βαλανιδάς 6 (2).

ΦΟΒ( Αμέντας - Καράπουρνος): Κιρκινέζης 7(1), Φραγκομίχαλος, Κοϊνάρης 4, Λεγάτος 27(1), Πατελίδας, Γιαννακός 12, Παππάς, Καρύδας 12 , Αργυρούδης 9(1), Καραβοκυράκης 6

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr