ΔΑΦΝΗ - ΦΟΒ 107-74

Δίκαιη ήττα  από την ανώτερη ομάδα της ιστορικής Δάφνης Αγίου Δημητρίου γνώρισε το ανδρικό μας τμήμα σήμερα το μεσημέρι εκτός έδρας. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αναγνωριστικό για τις δυο ομάδες και κυρίως με γρήγορο παιχνίδι η αντίπαλος κατάφερε να προηγηθεί με 25-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο κυρίως από την άμυνα καταφέραμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι και να κλείσουμε το ημίχρονο με - 9 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η κόπωση και οι σημαντικές απουσίες παικτών (Καγιαμανιδης, Κιρκινέζης, Μπαγιώκας, Πατελίδας)τις ομάδας έκαναν την εμφάνιση τους ιδίως στο β´ μισό του γ´ δεκαλέπτου. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα για την Δάφνη η οποία έδειξε ότι διαθέτει ένα πληρέστατο σύνολο και δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος για καμία ομάδα.
Δεκάλεπτα : 24-15,23-23,30-21,30-15
ΔΆΦΝΗ (ΓΚΟΥΖΙΝΗ) : Τζιβελεκας 24(2),Κουλιος 9(3), Καραχαλιας, Βαλτατζης, Πινης 8(2), Κερασοβιτης 3(1), Μπριαλας, Πεφανης 3(1), Αναγνωστου 14, Μουστοπουλος 4, Πετρόπουλος 22(4), Μελιος 18(1)
ΦΟΒ(ΑΜΈΝΤΑΣ - ΕΣΚΙΔΗΣ) : Φίλος 2, Λαμπρινουδης, Λεγατος 15(2), Αγγελιδης 20, Χατζηλαμπρου 8(2), Σφηκάκης, Τσιγκας, Παπαγεωργιου 20(3), Ντιφαντής 9.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr