ΦΟΒ-ΜΙΛΩΝ 71-76

Την ήττα γνώρισε ο Φιλοπρόοδος το απόγευμα της Κυριακής απο την αντίστοιχη του Μίλων Ν. Σμυρνης στο Κλειστό γυμναστήριο της Χίου. Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα μουδιασμένα και φοβισμένα έχοντας στο μυαλό της το όνομα του αντιπάλου και έκλεισε το ημίχρονο με - 21!! πόντους (22-43). Στο 2ο ημίχρονο οι φωνές του κόουτς έπιασαν 'τοπο' και με δόγμα την πιεστική άμυνα και με τον κόσμο δίπλα μας μειωναμε συνεχώς το σκορ φτάνοντας τον αντίπαλο στους 3 πόντους, 3 λεπτά πριν την λήξη. Η εμπειρία, ποιότητα και ανωτερότητα της αντιπάλου ομάδας όμως στο τέλος έπαιξε ρόλο και φτάσαμε στο τελικό 71-76. Ένα μεγάλο ΜΠΡΆΒΟ σε όλους τους αθλητές μας που έβγαλαν το καλύτερο εαυτό και έπαιξαν στα ίσια το αήττητο φαβορί του Ομίλου. Ευχόμαστε καλη συνέχεια στην ομάδα του Μίλων, ευχαριστούμε τον κόσμο της Χίου που παραβρέθηκε στο γήπεδο και ορκιζομαστε ότι αυτή η ομάδα με την βοήθεια τους ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΊΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΔΕΚΆΛΕΠΤΑ :12-24, 10-19, 25-11, 24-22 ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ(Αμέντας - Εσκιδης) : ΚΑΓΙΑΜΑΝΙΔΗΣ 5(1),ΜΠΑΓΙΩΚΑΣ 2,ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΔΗΣ 3(1),ΛΕΓΑΤΟΣ 14(4),ΠΑΤΕΛΙΔΑΣ,ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ 5,ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ 15(4),ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 5(1),ΤΣΙΓΚΑΣ 9,ΝΤΙΦΑΝΤΗΣ 13 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ(ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ) ΠΕΤΡΙΔΗΣ 9,ΑΝΕΣΤΗΣ 7,ΘΕΟΔΩΡΙΤΣΗΣ 7(1),ΛΟΓΟΔΟΤΗΣ,ΜΟΤΣΕΝΙΓΟΣ 22(2),ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ,ΔΗΜΑΚΟΣ 3(1),ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 14(2),ΚΟΥΚΟΥΝΙΑΣ 6,ΜΠΕΝΟΣ 8

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr