(ΓΥΝΑΙΚΩΝ) ΦΟΒ - ΑΙΓΕΑΣ 34-57

Την ήττα γνώρισε το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του ΦΟΒ με σκορ 34-57 απο τον Αιγέα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος στο Βούρειο. Τα κορίτσια μας αναστρέφοντας την εικόνα απο τα πρηγούμενα 2 παιχνίδια απέδειξαν τις ικανονότητες τους και κυρίως τα αμυντικά τους καθήκοντα καθ΄όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Δυστυχώς ο προπονητής μας Κ. Αμέντας λόγο μια άδικης φάσης στο 2ο λεπτό και η έντονη διαμαρτυρία προς τους διαιτητές , του στοίχησε την αποβολή του όπου στιγμάτισε την ισορροπία της ομάδας μας. Η ευστοχία της αντίπαλης ομάδας στην γραμμή της φιλανθρωπίας όπως και το γρήγορο παιχνίδι τους δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα μας που προσπάθησε μέχρι το τελευτάιο λεπτό. Οι 2 ομάδες έρχονται αντιμέτωπες πάλι την Τετάρτη 16/12 στο Βούρειο στις 7:30 για την Προημιτελική φάση του Κυπέλλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:6-20, 8-12, 13-10, 7-15.

ΦΟΒ( Κ. ΑΜΕΝΤΑΣ): Οικονόμου 4, Παντελόγλου , Βασιλόγιαννη 1, Κατσάλα  4, Μπατή, Kονσταντίνοβα 4, Κλιματσάκη 9(1), Αργυρούδη , Λιβανού 2, Φιλίππου 4. Θλιβίτη 5, Κατσανεβάκη 2

ΑΙΓΕΑΣ(ΓΙΑΣΕΜΗΣ):Μαρή, Λοίζου 7(1), Καρτζάνου, Κρουσουλούδη, Καρούση 6, Φεντίσιν 7, Κάβουρα  3, Γιασεμή  22(4), Μάρκις 14.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr