ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΧΙΟΥ 2017 ΦΟ.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΙΩΝΕΣ – ΦΟΒ 72-84 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΧΙΟΥ ΦΟ.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ. Με την ομάδα του Αμέντα να ξεκινάει από το 1ο δεκάλεπτο δυνατά το ματς παίζοντας το γνωστό γρήγορο μπάσκετ με πίεση στην άμυνα και πολλούς αιφνιδιασμούς και να προηγείται στο σκορ με διαφορά άνω των 15 πόντων. Στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας χαλάρωσε χάνοντας πολλά αμυντικά ριμπάουντ και σε συνδυασμό με τα πολλά φάουλ που φορτωθήκαν βασικοί μας παίκτες (ΚΙΡΚΙΝΕΖΗΣ – ΤΡΙΠΟΛΙΤΗΣ – ΦΡΑΓΚΟΜΙΧΑΛΟΣ), η διάφορα άρχισε να μειώνεται, με την ομάδα των Ιώνων να καταφέρνει στο 4ο δεκάλεπτο να ισοφαρίζει πετυχαίνοντας πολλά τρίποντα. Από τα μέσα αυτού του δεκαλέπτου και για μέχρι και 3 λεπτά πριν τελειώσει το ματς η διάφορα κυμαίνονταν από 2 έως 6 πόντους υπέρ του ΦΟΒ. Στο τέλος όμως μίλησε η κάρδια του πρωταθλητή και το μέταλλο που είναι φτιαγμένη αυτή η ομάδα και ανεβάζοντας την ενέργεια και την πίεση στην άμυνα άνοιξαν το σκορ με την τελική διαφορά να φθάνει στους 12 πόντους και να φέρνει δυο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος ( μένουν δυο παιχνίδια τυπικού χαρακτήρα με Αιγέα και Αμανή) άλλη μια πανάξια κούπα στον Βροντάδο. Συγχαρητήρια στα παιδιά των Ιώνων για το ωραίο σύνολο που παρουσίασαν. Όσον αφορά τα δικά μας παιδιά έχουμε χάσει πλέον το μέτρημα για πόσα παιχνίδια παραμένουν αήττητοι σε τοπικό και μη επίπεδο. Επόμενο παιχνίδι για εμάς την Δευτέρα 13/03 στην γειτονική Λέσβο όπου σαν ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΦΗΒΩΝ ΧΙΟΥ θα αντιμετωπίσουμε την δυνατή πρωταθλήτρια ΛΕΣΒΟΥ ομάδα του Αίολου και το Σάββατο 18/03 θα φιλοξενήσουμε την πρωταθλήτρια ομάδα της Σάμου Πολυκράτη, προσπαθώντας για το νησί μας πλέον να διατηρήσουμε τα σκήπτρα του Πρωταθλητή Β.Α Αιγάιου.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr